Zdjęcia losowe

 


 

Wyjazd do Galerii Sztuki Współczesnej

Dnia 04.07.2017r. gościliśmy już po raz kolejny w Galerii Sztuki Współczesnej podziwiając twórczość i niezwykły talent artystów. 
Pierwsza z wystaw  Pani Magdaleny Abakanowicz to prace z kluczowych dla jej twórczości momentów. Artystka znana przede wszystkim z dużych, figuralnych kompozycji przestrzennych, stworzonych z naturalnych materiałów jak tkanina, drewno, kamień, brąz. Miękkie formy rzeźbiarskie, nazwano od jej nazwiska abakanami. Charakterystyczne, zwielokrotnione obiekty, przedstawione w określonych porządku, zdecydowanie przekraczają ramy tradycyjnie pojmowanej rzeźby.
Druga z wystaw stanowi przegląd oryginalnych prac jednej z najciekawszych polskich ilustratorek- Pani Mari Ekier. „Za siedmioma górami” to ilustracje do książek polskich i zagranicznych autorów, tekstów bardzo znanych jak np. „Polskie Baśnie i Legendy”, „Królewna Śnieżka”, „Opowieść wigilijna” i mniej popularnych jak np. „Plaster czarownicy i inne baśnie”, „Co się stało z nasza bajką”, „Zamek Soria Moria”, „Baśnie norweskie”.  Ekspozycja była znakomita okazją dla naszych mieszkańców do „zanurzenia się „ w  świecie baśni i fantazji.
Trzecia z wystaw to prezentacja twórczości francuskiego malarza Ansre Jolivet  „Ta część cienia, albo światło gaśnie”. Na wystawie zobaczyliśmy malarstwo na papierze i płótnie, a także książkę artystyczną, którą francuski artysta upodobał sobie jako szczególny środek wyrazu. To zauważyliśmy to fakt, iż artysta dobrze się czuje w kompozycja abstrakcyjnych, do których sięga wyjątkowo często i to one zdają się tworzyć podstawowy sposób wyrażania jego twórczości.
  Wyjazd do BWA dla mieszkańców był wielki przeżyciem i wywoła wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy!