Zdjęcia losowe

 


 

Galerii Sztuki Współczesnej...

Dnia 25 października po raz kolejny wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej. Tym razem Pani Ola zaprezentowała nam trzy, jakże różne wystawy.
Pierwsza z wystaw stanowi prezentację twórczości artystów – pedagogów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. To ciekawy przekrój technik, inspiracji i tematów, połączonych w jedną wspólną opowieść, za którą kryje się nie tylko talent, ale także misja i odpowiedzialność za kształtowanie kolejnych pokoleń polskich twórców.
Druga z wystaw autorstwa Anny Drońskiej „Po godzinach” jest próbą poznania obszarów między oficjalną codziennością a sferą intymności i skrycia, w której funkcjonują trudne do zdefiniowania lęki i niepewności. Poszukiwania związane z projektem zmierzają do zapisania za pomocą specyficznego wizualnego kodu ukrywanych za zasłoną wstydu, emocjonalnych doświadczeń i pytań o zasadność własnego bycia. Są również próbą zdefiniowania kształtu granic między tym co oficjalne i zewnętrzne, a tym co osadzone w lapidarnych konstruktach wewnętrznego alter świata.
Ostatnia wystawa autorstwa Iris Nesher – „W ciemnych pokojach” to cykl fotografii eksplorującej nieprzeniknioną więź pomiędzy tożsamością a językiem. Nesher zaprosiła przed obiektyw swojego aparatu wybitne izraelskie powieściopisarki, poetki i autorki scenariuszy – kobiety, dla których słowo jest materią ich twórczości.
Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego Domu z nadzieją na kolejne odwiedziny…