Zdjęcia losowe

 


 

Spotkanie z Panią Krystyną Sól

 Dnia 23 listopada br. o godz. 14 sala widowiskowa zamieniła się w wystawę prac plastycznych naszych mieszkańców.  Gościem specjalnym była Pani Krystyna Sól. Urodziła się w Napratach. Absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego Instytutu Profilaktyki i Resocjalizacji. Zamieszkała w Olsztynie w 1965 r. Była dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim. Stworzyła Środowiskowy Dom dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, gdzie przez wiele lat była kierownikiem. 
 Pani Krystyna Zajmuje się tkactwem artystycznym, batikiem i malarstwem. Maluje akwarelą, gwaszem, pastelami oraz akrylem. Tematem jej prac są pejzaże, kwiaty, a także ptaki. Indywidualne wystawy miała w Barczewie, Dobrym Mieście, Gietrzwałdzie, Olsztynie. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, a także w Niemczech i we Francji. 
Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in.:
Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za tkaninę w Wojewódzkim Przeglądzie Tkaniny Artystycznej w Kętrzynie
Statuetka Burmistrza Mrągowa za całokształt pracy artystycznej i popularyzację piękna Warmii i Mazur
Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna za całokształt pracy w dziedzinie upowszechniania plastyki olsztyńskiej
II nagroda za Nasturcje na XXX Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej Mrągowo ‘99
II nagroda równorzędna za pastele Droga na XXV Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie (1994)
VI nagroda obraz Kobiety jak motyle II na XV Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej (2009)
Pani Krystyna Sól przedstawiła swoje niektóre prace, podzieliła się swoim wieloletnim i bogatym doświadczeniem, opowiedziała o swoim życiu zawodowym i podziwiała twórczość naszych mieszkańców. Dziękujemy za ciepłe słowa i wspaniałe spotkanie.